Kokusuz İlaçlama
KOKUSUZ İLAÇLAMA

Kokusuz ilaçlama sol yandaki resimde gördüğünüz gibi SIRT POMPASI ile püskürtme şeklinde yapılır. Kokusuz ilaçlama yapılmadan  önce hazırlık  yapmanıza gerek yoktur sadace  mutfak  dolabı  içindeki ağzı açık gıdalar kaldırılır. Siz evinizde otururken veya işyerinizde çalışırken de kokusuz  ilaçlama yapılabilir. Kokusuz ilaçlama bittikten sonra herhangi bir temizlik vs. yapmanıza  gerek yoktur. Bu ilaçlamada evden veya işyerinizden ayrılmanıza gerek yoktur. İlaçlanan yeride kapatmanıza gerek yoktur. Kokusuz ilaçlamanın diğerlerinden farkı kokusuz olmasıdır. Evcil hayvanlarında ilaçlanan yere fazla  yaklaşmadığı taktirde sorun olmaz.Evinizde misafir varken kokusuz ilaçlama yapılabilir. İşyerinizde siz çalışırken mesai saatlerindede kokusuz ilaçlama yapılabilir. DİKKAT: Bu ilaçlamayı yaparken çok dikkatlı olmak gerekir.kesinlikle ilaç gıda maddelerinin  üzerine sıkılmamalıdır. Kokusuz ismi sizi yanıltmasın buda diğer ilaçlar kadar zehirlidir. İlacın temas ettiği gıdalar hemen atılmalıdır. Aksi takdirde ölüme yol açabilir.

Kokusuz ilaçlamanın sakıncaları nelerdir.?

Kokusuz ilacı solumak zararlı değildir çünkü kokusu yoktur. Sadece ilaçlama yapılırken gıda maddelerine ilaç temas etmemelidir. Aynı zamanda Mutfak eşyaları Tabak, Tencere, tava, Kaşık ,Çatal, gibi benzeri mutfak ekipmanları (malzemeleri) kaldırılıp marketten 4-5 tane büyük boy çöp poşeti alıp içine doldurup poşet ağizları sıkıca düğüm atılır. Böyle yaparsanız bu malzemeleri hiç yıkamanıza gerek kalmaz. Bu Malzemeleri Üstteki gibi Kaldırmazsanız Mutlaka sıvı bulaşık detarjanı koyup sıcak su ile yıkamalısınız.

Kokusuz ilaçlamada ilaçlanan yeri terketmeye gerek varmı.?

Hayır terketmenize hiç gerek yoktur. Kokusu yoktur ilaçlanan yerde nefes almanızında hiçbir zararı yoktur. Günlük yaşamınıza huzur içinde devam edebilirsiniz.

Kokusuz ilaçlama nasıl yapılır.?

Kokusuz ilaçlama sırt pompasına   ilaç ve su doldurarak gerekli yerlere ilaç sıkarak yapılır. İnsan üzerine  ve gıdalara ilaç temas etmemelidir.

Kokusuz ilaçlamadan sonra temizlik yapılmalımıdır.?

Kokusuz ilaçlamadan sonra ince temizliğe gerek yoktur. Sadece mutfaktaki ilaçlamadan önce kaldırmadığınız Tabak, Çanak, Tencere,  Tava, kaşık, çatal, yani mutfak eşyaları sıvı bulaşık deterjanı koyup sıcak su ile yıkanmalıdır. Mutfak dolap içleri ve dolap kapıları mutfaktaki masa ve  mermer üzeri sıvı sabunlu bez  veya süngerle silinmelidir. Not: Kapı çerçeveleri fırın ve buzdolabı arkaları süpürgelikler 15 gün silinmemelidir. Amaç ilacın kalıcı tesiri sayesinde dışarıdan gelen ve yumurtadan çıkacak böceklerinde ilaca temas etmesini sağlayıp  onlarında ölmesidir.

Kokusuz ilaçlama hangi haşereleri öldürür.?

Hamam böceği, Kalorifer böceği ,Karafatma ,Oryantal hamam böceği, Amerikan hamamböceği, kakalak, sinek, sivrisinek, örümcek,Tatarcık sineği, Gümüş böceği, Güve, Dana burnu, Karıncayı öldürür.

Kokusuz ilaçlama hangi böcekleri öldürmez.?

Kokusuz ilaçlama zor ölen böcekleri öldürmez bu defalarca denenmiştir. Bunlar pire, Tahta kurusu, Tesbih böceği, Kene, Yaban arısı,Ağaç kurdu, salyangoz, Çıyan Kırkayak, deri böceği, gibi haşereleri öldürmez .Biz akademik bilgi ve eğitime sahip bir firmayız bu böcekler üzerinde çeşitli deneyler yapıldı.