Kokulu İlaçlama

KOKULU İLAÇLAMA

Haşere ilaçlama kokulu böcek ilaçlama, haşere ilaçlama tüm haşereleri kısa sürede öldürür. Haşerelerin çok yoğun olduğu yerlerde kokulu ilaçlama yapılması gerekir. Kokulu böcek ilaçlama, cam sil spreylerinin suyu püskürttüğü gibi üstte kokusuz ilaçlama resmindeki gördüğünüz gibi sırt pompası ile veya motorla sis duman şeklinde yapılır. Koku temasıyla haşereleri öldürdüğü için kapı ve pencereler kapatılmalıdır. Mutfak eşyalarını tabak tencere vb. eşyalar kaldırılmalıdır. Açıktaki yiyecek içecek kaldırılmalı kokulu ilaçlama yapılan yerde insan ve hayvan olmamalıdır. ilaçlanan yer 2-3 saat kapalı kalmalı daha sonra 1-2 saat havalandırma yapılmalıdır. ilaçlanan yeri havalandırırken dışarıda beklenmelidir. İçeride durursanız içerideki gazlı ölü hava sizi zehirler.

İlaçlama sırasında evi veya işyerini terk etmem şart mı ?
CEVAP: Kokusuz İlaçlama yapılırken veya ilaçlama bittikten sonra evden veya işyerinden ayrılmanız gerekmez. Yalnızca kokulu  ilaçlama yapılırsa ilaçlanan yeri 2-3 saat kadar çıkıp kapalı tutmanız gerekiyor. Daha sonra gelip pencereleri açıp 1-2 saat  havalandırmanız gerekir. Havalandırırken siz dışarıda beklemelisiniz. İçeride beklerseniz zehirlenirsiniz.

Kokulu ilaçlama yapılırken içeride durabilir miyim?
Kokulu ilaçlama yapan ekibimiz ilaçlama maskesi kullanmaktadır. Siz kesinlikle içeride duramazsınız. Eviniz veya işyeriniz ilaçlanırken siz daire kapısı dışında beklemelisiniz.

Bize gelecek ilaçlama servisiniz geç kalırsa ne yapmalıyım.?
İlaçlama firmamızı arayarak nerde kaldığını niçin geciktiğini sorabilirsiniz.

İlaçlama randevu saatinde değişiklik yapabilir miyim?
İlaçlama servis saatinde değişiklik yapmak isterseniz 1 gün önceden şirketimizi arayıpta istediğiniz gün ve saati söyleyebilirsiniz


Kokulu ilaçlama öncesinde neleri kaldırmalıyım.?
Mutfaktaki açıktaki yiyecek içecek gıdalar kaldırılmalıdır. Makarna paketi, Pirinç paketi, diğer benzeri gıda paketleri ve üstü delikli tuzluk kabı üstü delikli baharat kapları kullandığınız içtiğiniz ilaç paketleri tüm gıda paketleri ay çiçek yağı bidonları ve üzeri delinmiş sıvı yağ tenekesi mutfak eşyaları tabak tencere çatal kaşık kepçe gibi mutfak ekipmanlarının kaldırılması gerekir.
Veya ilaçlamadan sonra sıvı bulaşık deterjanı ile yıkanması gerekir. NOT: Açık balkonunuz varsa üstteki yazılan ( gıdaları ve tabak tencere) malzemeleri balkona koyabilirsiniz. Balkonunuz kapalı ise oraya koyamazsınız. Marketten 4-5 tane büyük çöp poşeti alın bunlara doldurun poşet ağızlarına hiç hava almayacak biçimde sıkıca düğüm atın.

Kokulu ilaçlamada evcil hayvanları ne yapmalıyım.?
İlaçlanan alan dışına çıkarın .

Kokulu ilaçlamada akvaryum ne yapılır?
Akvaryum küçük ise dışarıya çıkartılır. Akvaryum dışarıya çıkartılamayacak kadar büyükse ıslak havlu ile üzeri hava almayacak şekilde örtülür.

Kokulu ilaçlamada kapılar pencereler kapatılmalımı?
Bu ilaçlamada haşereler koku teması ile yani nefes alarak öldüğü için tüm kapılar pencereler örtülmelidir.

Kokulu ilaçlamadan sonra evi kaç saat kapatmalıyım?
Kokulu böcek ilaçlama yapıldıktan sonra ilaçlanan yer 2-4 saat kapalı kalmalı daha sonra gelip içeriye girip hiç nefes almadan pencereleri açınız. Hava girişini engellememesi için perdeler tüller tamamen kenara çekiniz. Bir iki saat havalandırın. İlaçlanan yeri havalandırırken siz dışarıda beklemelisiniz. Nasılsa camlar açık diyerek içeride durursanız içerideki kokulu gazlı ölü hava sizi zehirler.

Kokulu ilaçlama öncesinde çocuk oyuncaklarını ne yapayım.?
Kokulu ilaçlamadan önce çocuk oyuncaklarını marketten büyük çöp poşetleri alıp içine doldurup poşet ağızlarını hava almayacak biçimde sıkıca bağlayın. Daha sonra bu oyuncaklar hiç yıkamadan gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Kokulu ilaçlamadan sonra nelerin yıkanması gerekir.?
El yüz ve banyo havluları başınızı koyduğunuz yastık kılıfları 9 Yaşından küçük çocukların tüm giysileri kapalı dolaplarda veya çekmecelerde olsa bile ilaç oraya da girer elbiselere nüfuz eder NOT: Tüm üsteki yazılanları yıkayacağınıza marketten büyük  boy çöp poşeti alıp poşetlere doldurup ağızlarını hava almayacak biçimde (şekilde) bağlarsanız yıkamanıza hiç gerek kalmaz.

Kokulu ilaçlama nasıl yapılır.?
İlaç karışımları ziraat mühendisi tarafından hazırlanıp ilaçlama ekiplerimize teslim edilir. Kokulu böcek ilaçlama cam sil spreylerinin suyu püskürttüğü gibi POMPA ile veya duman sis şeklinde ilaçlama motoruyla yapılır. Bizde birçok ilaçlama türleri, kokulu ilaçlama kokusuz ilaçlama, Jel ilaçlama çeşitleri vardır müşterinin tercihine göre hareket edilir.

Ev ilaçlandıktan sonra nasıl temizlenir ?
Ev ilaçlandıktan sonra nasıl temizlenir. Kokulu ilaçlama yapıldıktan sonra ilaçlanan yer 2-4 saat kapalı tutulur. Daha sonra içeriye girip hiç nefes almadan tüm pencereler açılır. Perdeler tüller tamamen kenara çekilir. 1-2 saat havalandırdıktan sonra masa ve mutfakta fayans üzerleri, mutfak dolap içleri ve dolap kapıları, ayak basılan yerler sabunlu sıcak suyla silinir.

Not
: Kapı çerçeveleri fırın ve buzdolabı arkaları süpürgelikler 15 gün silinmemelidir.
Amaç ilacın kalıcı tesiri sayesinde dışarıdan gelen ve yumurtadan çıkacak böceklerinde ilaca temas etmesini sağlayıp onlarında ölmesidir.

Hangi böcekler ısırırlar kan emerler.?
Akrep, Kene, Pire, Bit, Sivrisinek, Tahtakurusu, insanların kanını emerler ısırdıkları yerde sert ve kaşıntılı lezyonlar (kaşıntılı yaralar) oluşur.